Młyn Smoryń sp. z o.o.

o nas

Młyn Smoryń sp. z o.o. jest firmą rodzinną z ponad 30-letnią tradycją. Zakład wyposażony jest w najnowszą technologię szwajcarskiej firmy Buehler oraz laboratorium zakładowe, co w połączeniu z wysoką klasą surowca użytego do produkcji gwarantuje najwyższą jakość produkowanych mąk.

 

Nasz park maszynowy

Zdolność przemiałowa młyna w Smoryniu wynosi 180 ton pszenicy na dobę. Zakład posiada nowoczesne urządzenie Entoleter – sterylizator Matador firmy Buhler, aparat PERTEN 7300 online – do badania mąki w czasie załadunku mąkowozu oraz odsiewacz kontrolny firmy Buhler.

Zasilanie młyna wspomagane jest instalacją fotowoltaiczną mieszczącą się na powierzchni 2 ha, o mocy przyłączeniowej 630 kW, która obniża zapotrzebowanie młyna na energię ze źródeł konwencjonalnych oraz pomaga chronić środowisko naturalne.

Zachowując najlepsze regionalne tradycje, wprowadziliśmy najwyższe standardy kontroli jakości gwarantujące bezpieczeństwo zdrowotne naszych produktów oraz wyposażyliśmy laboratorium zakładowe w najnowocześniejsze urządzenia do badań w tym INFARMATIC 9500, ALWEOGRAF Chopin Technologies.

Produkujemy szeroki asortyment wysokiej jakości mąk dla wielu renomowanych firm przemysłu spożywczego w Polsce. Zakład dysponuje własnym transportem, dostarczając dla naszych odbiorców produkty w mąko-wozach. Nasze mąki pakowne w torebki pod marką „Mąka z roztocza” zyskało uznanie wielu klientów indywidualnych.